• Anasayfa
  • İletişim
  • Site haritası
  • Türkçe
  • English
Engin Gürkey Ensemble

Yansımalar ve İncesaz gruplarından tanıdığımız, müzik eğitmeni, besteci ve multi percussionist Engin Gürkey, 2005 yılının sonunda yayınlamış olduğu “World of Percussion” adlı albümünden sonra 2.albüm çalışması “Güldede” ile karşımızda. 80’li yılların başlarında perküsyon dışındaki diğer enstrümanı piyano ile  besteci kimliğini olgunlaştıran Gürkey, etkilendiği olayların bir özeti olan bu albümü sundu: perküsyon çalarak eşlik ettiği sözsüz şarkıları…

Kalan Plak etiketi ile yayınlanan albüm, sanatçının akustik yapıda, modern Türk müziğine dair, özellikle melodik yapısı ney, ud ve keman gibi esntrümanların bir arada  selendirilmesi ile hazırlanan  beste ve düzenlemeri ile dikkatleri çekiyor. 

Engin Gürkey bu albümüne dair 2006 yılından itibaren başlattığı sahne çalışmalarını “Engin Gürkey Ensemble” adı ile  ile Yurtiçi ve Yurtdışı konserlerini sürdürmektedir.

Topluluk, her konsere katılan sürpriz konuk sanatçılar ve Engin Gürkey’in besteleri yanında  geleneksel Türk müziğinin eşsiz örneklerine de yer veren renkli bir repertuar sunmaktadir.

Müzisyenler:

Engin Gürkey: Perküsyon
Turay Dinleyen: Ud keman
Göksun Çavdar:Klarnet saksafon
Yiğit Özatalay:Piyano
Özgür Salıcı: Kontrabas
Türker Çolak:Perküsyon


Sahne programlarımız ile ilgili her türlü sorunuz için bizimle aşağıdaki numaralar ve e-posta adresleri aracılığı ile bağlantıya geçebilirsiniz.


GÜRKEY Perküsyon Atölyesi:Şahkulu mh. Nakkaş Çkmazı/Beste Apartmanı.No 3/1 Tünel-Beyoglu-İSTANBUL

İletişim:0530 920 80 05/06 - 0212 243 20 71

info@engingurkey.com

 

WWW.ENGINGURKEY.COM
ENGİN GÜRKEY OFFICIAL WEBSITE
© 2007, ENGİN GÜRKEY
Engin Gürkey, perküsyon, atölye, okul, akademik eğitim, vurnalı çalgılar, konservatuar, yansımalar, ince saz, darbuka