• Anasayfa
  • İletişim
  • Site haritası
  • Türkçe
  • English
2. albüm: Güldede, 2007

Yansımalar ve İncesaz gruplarından tanıdıgımız, müzik eğitmeni, besteci ve multi percussionist Engin Gürkey, 2005 yılının sonunda yayınlamış olduğu “World of Percussion” adlı albümünden sonra 2.cd.çalışması “Güldede” ile karşımızda. 80’li yılların başlarında perküsyon dışındaki diğer enstrümanı piyano ile  besteci kimliğini olgunlaştıran Gürkey, etkilendiği olayların bir özeti olan bu albümü sundu: perküsyon çalarak eşlik ettiği sözsüz şarkıları…

Albümde 11 şarkı bulunuyor. Bunlardan 8 şarkı Engin Gürkey’e ait. Albümün onur konuğu ise dünyaca ünlü ud sanatçısı Marcel Khalife ile  oğulları piyanist Rami ve Percussionist Bachar Khalife. Bunun yanında yine çok değerli sanatçılar bulunan bu albümde Mısırlı Ahmet, Hüsnü Şenlendirici, Ercan Irmak ve Yansımalar grubu gibi sürpriz isimler öne çıkıyor.

Albüm 2004-2007 yılları arasında 3 ayrı stüdyoda: zb-arya ve virüs yapım da  kaydedilmiş. Mix ve mastering’i Martin Spencer Cru’ya ait. Kalan Plak etiketi ile yayınlanan albüm, sanatçının akustik yapıda, modern Türk müziğine dair, özellikle melodik yapısı ney, ud ve keman gibi esntrümanların bir arada  selendirilmesi ile hazırlanan  beste ve düzenlemelrri ile dikkatleri çekiyor.

Engin Gürkey bu albümüne dair 2006 yılından itibaren başlattığı sahne çalışmalarını “Engin Gürkey Ensemble” adı ile  ile Yurtiçi ve Yurtdışı konserlerini sürdürmektedir.

Albümün Parçaları
WWW.ENGINGURKEY.COM
ENGİN GÜRKEY OFFICIAL WEBSITE
© 2007, ENGİN GÜRKEY
Engin Gürkey, perküsyon, atölye, okul, akademik eğitim, vurnalı çalgılar, konservatuar, yansımalar, ince saz, darbuka